No menu items!
Ballina KRYESORE Daku: Mbrojtja e Gjilanit e fortë, kjo ishte arsyeja që nuk shënuam

Daku: Mbrojtja e Gjilanit e fortë, kjo ishte arsyeja që nuk shënuam

Sulmuesi i Ballkanit, Mirlind Daku, ka thënë se pas barazimit të sotëm kundër Gjilanit, idea nuk ishte të futen për një barazim dhe synimi ishte vetëm fitorja.

Daku ka thënë në Sport Show të Klan Kosovës, se sot luajti gjithashtu me një lëndim të pësuar gjatë takimit.

“Lëndimi im nuk ishte edhe aq i rëndë që ta ndërprei lojën dhe kam vazhdu me dhimbjet e pakta por nuk ishte diçka serioze”.

“Ishte mbrojtja e fortë e Gjilanit që nuk ka lejuan të shënonim. Kemi mundur shumë lehtë të shënojmë, por edhe të pësojnë. Një këso loje e futbollit i duhet Kosovës sepse derbit këtu janë shumë të varfura më aksione, kurse sot ishte krejt ndryshe”

“Ideja nuk ishte që të kënaqeshim me një pikë, ne jemi futur për fitore por gjatë ndeshjen mund të ndodhin edhe bllokadat si shkak i rezultatit”.

Daku ka zbuluar se një javë parë është dënuar nga Policia e Kosovës, pas daljes nga emisioni Sport Show në Klan Kosova.

“Isha pak në shpejtësi dhe mora  një dënim nga Policia e Kosovës. Nuk e prita që në atë pjesë të autostradës të jenë ata, por dënimin e marrë e kam paguar”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Batatina “thumbon” Gjilanin: “Ndërresat vija vija, kur dojmë vijmë ju mujm te shpija”

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është shprehur tejet i lumtur me fitoren e sotme të skuadrës së tij ndaj Gjilanit. Madje, ai...

Llapi e befason Gjilanin, Edon Sadriu ndëshkon ish-skuadrën me dy gola

Llapi ka arritur të ndal serinë prej katër ndeshjeve pa humbje të Gjilanit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Tahir...

Prishtina fiton pa problem ndaj Arbërisë

Prishtina ka shënuar fitoren me rezultatin 2:0 ndaj Arbërisë të shtunën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Kryeqytetasit me...

Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Phil Foden ka shpërthyer. Në përballjen e dyfishtë kundër Borussia Dortmund në çerekfinalet e Champions League ka qenë vendimtar në të dy ndeshjet, për këtë...

Recent Comments