No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Cristiano Ronaldo “mbron” Pirlo-n dhe zbulon ndryshimin sivjet

Cristiano Ronaldo “mbron” Pirlo-n dhe zbulon ndryshimin sivjet

Cristiano Ronaldo, autori i dy golave vendimtare për barazimin e Juventusit në fushën e Romës, foli në fund të ndeshjes për Sky Sport: “Pasi kaluam në disavantazh, e dinim që ndeshja e sotme do të ishte e komplikuar, por morëm një pikë të rëndësishme”.

“Ne jemi në fillim të kampionatit, me një trajner të ri. Por e shoh ekipin aktiv, po bëjmë mirë, shoh një të ardhme shumë pozitive.Mendoj se Seria A është forcuar mirë, nga Interi te Milani e deri te ne. Një kampionat më i vështirë se vitin e kaluar. Pirlo? Ende është shumë herët, por unë e shoh ekipin shumë më të mirë, më të lumtur dhe duke punuar mes të qeshurave. Kjo është shumë e rëndësishme”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments