No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Bayern pëson debakël nga Hoffeinheimi

Bayern pëson debakël nga Hoffeinheimi

Xhiroja e dytë e Bundesligës gjermane nuk ishte aspak pozitive për skuadrën e Bayernit të Munihut pasi ata janë mposhtur me rezultat 4:1 të dielën.
Vendasit u treguan një skuadër tejet e motivuar për fitore që nga fillimi i ndeshjes dhe si rezultat edhe e gjetën golin e avantazhit pas vetëm 16 minutave lojë me golin e realizuar nga Ermin Bicakcic.
Epërsinë e vendasve e ngriti në minutën 24 Munas Dabbur, para se Joshua Kimich të ngushtonte epërsinë në minutën 36 me një gol shumë të bukur.
Por, pjesa e dytë sërish i takoi vendasve që realizuan edhe dy gola të tjerë përmes kroatit Andre Kremariq i cili fillimisht realizoi për 3:1 në minutën 77 dhe pastaj nga pika e bardhë për rezultatin final 4:1.
Kjo fitore e ngrit Hoffenihemin në vendin e parë me gjashtë pikë aq sa ka edhe Augsburg pas dy ndeshjeve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Phi Foden ka shpërthyer. Në përballjen e dyfishtë kundër Borussia Dortmund në çerekfinalet e Champions League ka qenë vendimtar në të dy ndeshjet, për...

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Recent Comments