No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Barcelona bind ndaj Villarrealit, shkëlqen Ansu Fati

Barcelona bind ndaj Villarrealit, shkëlqen Ansu Fati

Barcelona e ka nisur me një fitore bindëse 4-0 kiundër Villarreal-it sezonin e ri të La Liga-s.Protagonisti i ndeshjes ka qenë 17-vjeçari Ansu Fati, autor i dy golave të shënuar në harkun e katër minutave (15′, 19′). Gjithashtu, ylli i ri i katalanasve ka fituar penalltinë e transformuar nga Leo Messi për golin e tretë (35′).Me golin e sotëm, argjentinasi është bërë lojtari i katërt në historinë e La Liga-s që shënon në 17 sezone radhazi, pas after Agustin ‘Piru’ Gainza (19), Carlos Alonso, ‘Santillana’ (17) dhe Sergio Ramos (17).“Pokeri” i vendasve është kompletuar nga autogoli i Torres në fundi e pjesës së parë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments