No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Video: Reali vuan ndaj Betisit, Ramos bën sërish heroin!

Video: Reali vuan ndaj Betisit, Ramos bën sërish heroin!

Real Madridi ka marrë një fitore shumë të vuajtur ndaj Real Betisit në transfertë me rezultatin 2-3. Madrilenët marrin fitoren e parë në kampionat, pavarësisht se zgjedhjet e Zinedine Zidane në formacionin bazë nuk rezultuan siç priteshin.

Ekipi madrilen gjeti golin me anë të Fede Valverdes në minutën e 14′ duke krijuar idenë se do të ishte një ndeshje e dominuar. Nuk ndodhi kështu, pasi vendasit kthyen rezultatin për 2 minuta. Mandi shënoi fillimisht në minutën e 35′, ndërsa Carvalho përmbysi gjithçka në 2-1.
Zidane ndërhyri me të filluar pjesa e dytë, pasi largoi Odegaard dhe aktivizoi Iscon. Ndërrim që rezultoi për mirë, madrilenët barazuan me të filluar pjesa e dytë me një autogol të Emersonit. Ky i fundit nuk shmangu dot një top të futur në zonë nga Carvajal dhe e dërgoi në rrjetë për 2-2.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Super Milot Rashica, kalon Werder Bremenin në epërsi kundër Dortmundit

Werder Bremeni ka kaluar në epërsi kundër Borussia Dortmundit në “Signal Iduna Park”. Është sulmuesi i Kombëtares së Kosovës,...

Milot Rashica starton për Werderin kundër Borussia Dortmundit: Formacionet zyrtare

Borussia Dortmundi do të ketë përballë Werder Bremenin në takimin e vlefshëm për javën e 29-të në Bundesliga. “Milionerët”...

Kjaer-Tomori, dy super ndëhyrjet që shpëtuan Milan-in ndaj Genoa-s (Video)

Milan ka mundur 2-1 Genoa-n dhe ka marrë një fitore të rëndësishme për Champions League. Rebic dhe nja autogol i Scamacca-s i kanë dhuruar tri...

Kuka ndalet në gjysmëfinale, lufton për të bronztën

Loriana Kuka është ndalur në gjysmëfinale të Evropianit të xhudos që po mbahet në Lisbonë. Kuka është mposhtur me...

Recent Comments