No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Tronditet Serie A, portieri del me Covid-19 para ndeshjes me Napolin

Tronditet Serie A, portieri del me Covid-19 para ndeshjes me Napolin

Koronavirusi vazhdon të “hedhë rrënjë” në Serie A. Futbollisti i radhës, që ka rezultuar pozitiv është Mattia Perrin. Pra, pas Ibrahimovic, i takon portierit të Genoa të futet në izolim. Ai është disgnostikuar me Covid-19 nga testi i bërë në prag të transfertës me Napoli, siç u njoftua nga trajneri Maran, në konferencën për shtyp. Sipas protokollit mjekësor, tashmë duhet testuar krejt skuadra dhe stafi teknik, sepse kanë pasur kontakte me Perin.

Mbetet të shihet çfarë do të vendoset për ndeshjen me Napolin, e planifikuar të luhet nesër, prej orës 15:00. Me siguri, deri atëherë do kenë dalë përgjigjet e tamponit të bërë sot, pas pozitivitetit të portierit. Në bazë të tyre do të vendoset edhe fati i ndeshjes në fjalë. Kjo do të varet nga rastet e tjera të të infektuarve të mundshëm.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments