No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Trajneri i Trepçës'89: Shfrytëzuam gabimet e Llapit

Trajneri i Trepçës’89: Shfrytëzuam gabimet e Llapit

Shpëtim Idrizi e konsideron shumë të vlefshme fitoren ndaj Llapit sot.

Tekniku mitrovicas është shprehur i kënaqur me mënyrën se si lojtarët e Trepçës ’89 iu qasën ballafaqimit me llapjanët.

Duke e vlerësuar Llapin si një skuadër shumë të fuqishme, Idrizi tha se skuadra e tij arriti t’i shfrytëzojë në mrekulli gabimet e kundërshtarit.

“Sot patëm përballë një skuadër shumë të fuqishme, që ka futbollistë shumë cilësorë. E dinim që fuqia më e madhe e tyre është loja në krah”, deklaroi Idrizi për Art Sport.

“Skuadra sot dha gjithcka në fushë. Mendoj që kemi arritur t’i shfrytëzojmë shumë mirë gabimet që i bëri Llapi”.

“Ishte një fitore e madhe dhe shumë e merituar nga Trepça ‘89”, shtoi Idrizi. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments