No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Tovërlani ankesa në orar të ndeshjeve dhe gjykim!

Tovërlani ankesa në orar të ndeshjeve dhe gjykim!

Afrim Tovërlani e vlerëson të pakuptueshëm barazimin e Feronikelit me Drenicën sot.

Tekniku prishtinas tha që Drenica shkoi dy herë te porta e skuadrës së tij dhe realizoi dy gola.

“Kjo që na ndodhi është e pakuptueshme. Drenica erdhi te porta jonë dy herë dhe realizoi dy herë. Ata kanë skuadër më të shkurtër, por shënuan golin e barazimit në atë mënyrë”, u shpreh Tovërlani për Art Sport.

“Pastaj sa i përket referimit, s’kam dëshirë të komentoj, mirëpo ishte një gjyqtar i papërgatitur për këtë nivel”.

“Nuk e di se kush e bën orarin e ndeshjeve, por neve po na bjen që në nëntë ditë t’i zhvillojmë katër ndeshje ndërsa kundërshtarët tanë, si Ballkani herën e kaluar, po e kanë gjithmonë një ditë më shumë pushim”, theksoi Tovërlani.

Trajneri i Feronikelit tha në fund që skuadra duhet të bëjë një analizë të mirë për të kuptuar gabimet që i bëri sot.

Ndryshe, goli i parë i Feronikelit u realizua nga pozita jashtë loje.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments