No menu items!
Ballina KRYESORE Sot dy ndeshje në Superligë

Sot dy ndeshje në Superligë

Sot luhen dy ndeshje në kuadër të javës së 3-të në Superligën e Kosovës në futboll, e ku vëmendja është te derbi i Drenicës. Në fakt, në Drenas, Feronikeli do të jetë nikoqir i Drenicës. Kjo e fundit në mesjavë realizoi fitore kundër Besës, derisa Nikli pësoi humbje bga Ballkani, mirëpo në duelin e sotëm lligaritet favorit. Interesante do të jetë edhe përballja në “Riza Lushta”, ku Trepça’89 do të jetë mikëpritëse e Llapit, shkruan Futbolli.info. Të dyja këto ekipe janë në kërkim të fitores së parë, pasi deri tash kanë zhvilluar vetëm nga një ndeshje dhe kanë pësuar humbje (përballjet me Dritën nuk i kanë zhvilluar ende). Të dyja ndeshjet fillojnë në orën 16.00 dhe transmetohen në ArtMotion.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments