No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Roma-Juventus, Fonseca i jep lajmin e madh Marash Kumbullës

Roma-Juventus, Fonseca i jep lajmin e madh Marash Kumbullës

Me “çështjen Diawara” në rend dite, mjaft e bujshme, sepse solli humbjen 3-0 në tavolinë kundër Verona, skuadra e Romës po përgatitet të sfidojë Juventusin e Andrea Pirlos në javën e dytë të kampionatit. Të dyja ekipet do të përballen me njëra-tjetrën të dielën në mbrëmje, në “Olimpico”. Paulo Fonseca, si zakonisht e bëri prognozën e sfidës së radhës përmes një konference shtypi. Por, ndryshe nga zakonisht, ai çuditërisht njoftoi formacionin që do të përballet me Juventusin:

“Unë fola me Dzeko, është shumë i motivuar dhe i gatshëm për të luajtur nesër. Unë jua them direkt të gjithë formacionin: Mirante, Mancini, Ibanez, Kumbulla; Santon, Pellegrini, Veretout, Spinazzola; Pedro, Mkhitaran; Dzeko. Dhe dua të sqaroj një gjë, Edin nuk refuzoi të luante kundër Veronës”.

Lidhur me disa zgjedhje të mundshme të formacionit, Paulo Fonseca shpërndau të gjitha dyshimet: “Më pëlqeu Mkhitaran si sulmues qendror ndaj Verona, por kam Dzeko, prandaj nuk ka kuptim ta vendos përsëri atje. Nëse na duhet, ai mund ta bëjë këtë rol, por qendërsulmuesi ynë është Edin. Bruno Peres ka filluar të punojë me grupin, nuk është i gatshëm të luajë që nga minuta e parë. Karsdorp bëri stërvitje individuale dje, nuk është ende gati”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments