No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Rangnick zbulon “vesin” e Haaland: Është një nga të preferuarit e mi....

Rangnick zbulon “vesin” e Haaland: Është një nga të preferuarit e mi. Në makinë…

Ralf Rangnick ka folur në lidhje me sulmuesin e Dortmund, Erling Haaland, në një intervistë të dhënë për Sky Sports UK.

Menaxheri i Red Bull, që në të kaluarën ka qenë shumë afër stolit të Milan-it, i ka thurur elozhe sulmuesit norvegjez duke zbuluar edhe një kuriozitet të veçantë.

“Erling është një nga lojtarët e mi të preferuar dhe do të jetë një pikë referimi për sulmuesit në 10-15 vitet e ardhshëm”, ka thënë Rangnick.

“Është 193 cm i gjatë, por është edhe shumë i shpejtë dhe shumë i aftë me topin në këmbë. Është shumë i rrezikshëm para portës, është i aftë në lojën në ajër dhe ka edhe një mentalitet të jashtëzakonshëm”.

“Di se çdo mëngjes, kur futet në makinë, gjëja e parë që dëgjon është himni i Champions League: kjo tregon mentalitetin që ka ky djalosh”.

“Mendoj se është një lojtar fantastik dhe Borussia Dortmund ka bërë me të vërtetë një blerje të madhe. Duhet pranuar se Haaland është një nga talentet e pakët që Red Bull nuk ka arritur ta mbajë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Prishtina fiton pa problem ndaj Arbërisë

Prishtina ka shënuar fitoren me rezultatin 2:0 ndaj Arbërisë të shtunën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Kryeqytetasit me...

Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Phi Foden ka shpërthyer. Në përballjen e dyfishtë kundër Borussia Dortmund në çerekfinalet e Champions League ka qenë vendimtar në të dy ndeshjet, për...

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Recent Comments