No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR PSG me merkato “low cost”, kampionët duan mbrojtësin e stolit të Chelseas

PSG me merkato “low cost”, kampionët duan mbrojtësin e stolit të Chelseas

Paris St-Germain po mendon për merkaton dhe së fundmi duan një mbrojtës qendre pas largimit të Thiago Silves. Trajneri Thomas Tuchel ia ka bërë me dije klubit diçka të tille dhe drejtori Leonardo po punon për të siguruar një lojtar në qendër të mbrojtjes.

Emri që pëlqehet shumë nga francezët është ai i Antonio Rudiger. Mbrojtësi nuk ka shumë hapësira te Chelsea, prandaj trajneri Frank Lampard mund ta largojë. 27-vjeçari dëshiron të ketë një ekip ku të luajë rregullisht.

PSG po punon për një pistë të tillë sipas Telegraph dhe francezët duan të dinë nëse londinezët duan ta huazojnë apo ta shesin. Kampionët e Francës kanë hequr dorë nga afrimet e bujshme dhe duan një merkato “low cost”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments