No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR El Shaarawy do Serinë A, gati rikthimi dhe tradhtia e bujshme

El Shaarawy do Serinë A, gati rikthimi dhe tradhtia e bujshme

El Shaarawy ka dëshirë të kthehet në Europë dhe, nëse është e mundur, në Itali.

Faraoni nuk është përshtatur në Kinë dhe pak muaj pas lamtumirës nga Roma, duke se ka ndryshuar ide dhe po kërkon të kthehet në Serinë A.

Sipas Corriere dello Sport, El Shaarawy është parë bashkë me menaxherin e tij në qendrën sportive të Formello-s ditën e premte për të negociuar një transferim të mundshëm te… Lazio.

Kjo do të ishte një tradhti për ish-skuadrën e tij, Roma-n, që vetëm pak muaj më parë e ka shitur në Azi.

Emri i Faraonit mund të xholi surprizë për sulmin e Simone Inzaghi-t.

Eksperienca te Shangai Shenua nuk ka shkuar ashtu siç priste dhe El Shaarawy ka dëshirë të kthehet në Itali për të patur edhe një mundësi për t’u grumbulluar me Italinë për Europianin që do të zhvillohet verën e ardhshme.

Lazio mund të jetë skuadra e duhur për të bindur Mancini-n dhe për të fituar fanellën e Axurrëve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Recent Comments