No menu items!
Ballina KRYESORE Derbi drenicas pa fitues, Trepça’89 mposhti Llapin

Derbi drenicas pa fitues, Trepça’89 mposhti Llapin

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme në kuadër të javës së tretë të Superligës së Kosovës në futboll. Derbi drenicas ndërmjet Feronikelit dhe Drenicës i zhvilluar në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas u mbyll me rezultat 2:2. Almedin Murati zhbllokoi shifrat në minutën e 27-të dhe me këtë epërsi Drenica shkoi në pushim. Megjithatë, në pjesën e dytë Feronikeli përmbysi rezultatin me golat e shënuar nga Albert Dabiqaj (58’) dhe Milickoviq (72’). Mirëpo, Drenica nuk u dorëzua dhe në minutën e 80-të Almedin Murati shënoi edhe golin e dytë duke ia dhuruar një pikë skuadrës së tij. Në ndeshjen tjetër, Trepça ’89 ka shënuar fitore në “Riza Lushta” në duel me Llapin, me rezultat 1:0. Realizator për fitoren e “minatorëve” ishte ylli i skuadrës vendase, Arb Manaj në minutën e 39-të pas asistimit fantastik të Jasharit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Barcelona fiton Kupën e Spanjës, turpëron në finale Athletic Bilbaon

Barcelona është fitues e trofeut të Kupës së Spanjës. Kataluanasit të udhëhequr nga Lionel Messi kanë triumfuar bindshëm me rezultat 4:0, për...

Messi dy gola në 4′ minuta

Nuk mund të mungonte ai, Leo Messi! Finalja e Kupës së Mbretit në Spanjë ka dhuruar spektakël nga ekipi i Barcelona-s, që pas një...

GOLI i VITIT! Nga Turqia vjen diçka e jashtëzakonshme, as në ‘Play Station’ ndoshta

Galatasaray ka fituar sot jashtë fushë në Izmir përballë ekipit vendas duke vazhduarkështu garën për titull që për momentin sheh Besiktas në...

Gol fantastik nga Bajrami, Empoli afër rikthimit në Serie A

Futbollisti shqiptar Nedim Bajrami po vazhdon me formën  e mirë te Empoli, duke e drejtuar skuadrën drejt Serie A.

Recent Comments