No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Boston Celtics tregon muskujt, rihap serinë e finales me Miami Heat

Boston Celtics tregon muskujt, rihap serinë e finales me Miami Heat

Boston Celtics rihap serinë e finaleve të Konferencës së Lindjes, pasi ka mposhtur 121-108 Miami Heat dhe tani rezultati i përgjithshëm me lojë është 2-3. Miami e nisi mirë ndeshjen, duke e mbyllur periodën e parë 18-26.

Celtics në periodën e dytë shënuan vetëm një pikë më shumë se kundërshtari, që e mbylli pjesën e parë të ndeshjes me 7 pikë diferencë. Perioda e tretë ishte vendimtare, me Boston Celtics që realizuan 16 pikë më shumë dhe e përmbysën rezultatin. Edhe në periodën e katërt ata ishin më lart dhe iu gëzuan më pas fitores.

https://youtube.com/watch?v=4rxTVKiHYAs%3Ffeature%3Doembed

Një triumf i arritur falë paraqitjes së mirë në grup, por spikatën Jayson Tatum (31 pikë, 6 asiste, 10 topa në tabelë) dhe Jaylen Brown (28 pikë, 2 asiste, 8 topa në tabelë). Nga ana tjetër, Miami u mundua të kundërpërgjigjej po në grup.

Goran Dragic, autor i 23 pikëve, Duncan Robinson i 20 pikëve, Jimmy Butler me 17 pikë, 8 asiste e 8 topa të kapur në tabelë, Jae Crowder me 14 pikë dhe Bam Addbayo që regjistroi 13 pikë, 8 asiste e 8 topa të kapur në tabelë, nuk mjaftuan për Miami Heat. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments