No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zidane publikon listën e Realit, mungon ylli i ekipit!

Zidane publikon listën e Realit, mungon ylli i ekipit!

Trajneri Zinedine Zidane ka publikuar listën e 22 lojtarëve që ka grumbulluar për ndeshjen që do të luhet nesër, prej orës 21:00, kundër Real Betisit në transfertë. Kampionët e Spanjës duan të arrijnë fitoren e parë në kampionat, pasi barazuan me Sociedadin me rezultatin 0-0.

Bie në sy sërish mungesa e Eden Hazardit. Belgu nuk është grumbulluar me “Los Blancos” duke konfirmuar momentin e errët që po kalon. Ai është i dëmtuar dhe po stërvitet në mënyrë individuale.

Sulmuesi i krahut është dështimi më i madh i madrilenëve. Ai u ble nga Chelsea, por që prej kalimit në Madrid ka qëndruar më shumë i dëmtuar dhe jashtëforme. Ai u rikthyer sërish mbipeshë në Madrid pas pushimeve të verës. E njëjta situatë si sezonin e kaluar!

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments