No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR U largua me polemika, Suarez prezantohet te rivalët e Barcelonës!

U largua me polemika, Suarez prezantohet te rivalët e Barcelonës!

Sulmuesi Luis Suarez u largua nga skuadra e Barcelonës sepse nuk bën pjesë në projektin e Ronald Koeman. Trajneri holandez nuk e donte në skuadër dhe uruguiani vendosi të largohej nga Camp Nou, pavarësisht dhimbjes së madhe.

“El Pistolero” ka gjetur shumë shpejt ekipin e ri dhe u prezantua te skuadra e Atletico Madridit. Ai do të vihet nën urdhrat e trajnerit Diego Simeone. Numri një i stolit e donte me ngulm pas largimit të Alvaro Moratës.

Juventusi donte Suarezin, por marrëveshja nuk u arrit për shkak të problemeve me pasaportën e lojtarit uruguian. Bardhezinjtë nga krahu tjetër i dhanë mundësinë transferimit të lojtarit te madrilenët.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments