No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lampard lavdëron talentin gjerman Kai Havertz

Lampard lavdëron talentin gjerman Kai Havertz

Trajneri i Chelsea, Frank Lampard, ka folur me superlativa për talentin gjerman Kai Havertz, i cili shënoi tripletë kundër Barnsley, sfidë e vlefshme për Carabao Cup. Në fjalën e tij, Lampard u shpreh:

“Jam entuziast për atë që pashë, ishte ekzaktësisht ajo që kisha kërkuar. Kai (Havertz) po luan praktikisht pa stërvitje dhe punën me ne, e ka filluar vetëm pak ditë më parë. Ajo që pamë kundër Barnsley është diçka që duam ta propozojmë për të gjithë sfidat që na presin gjatë sezonit, që do të jetë shumë i gjatë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments