No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Haaland: Më quani arrogant, por duhet të kisha shënuar 50 gola!

Haaland: Më quani arrogant, por duhet të kisha shënuar 50 gola!

Sulmuesi i talentuar i Borussia Dortmund, Erling Haaland, shënoi 44 gola sezonin e shkuar, një statistikë e shkëlqyer. Pavarësisht kësaj, bomberi norvegjez shprehet se ka shënuar pak dhe sipas tij duhet të kishte realizuar mbi 50 gola.

“Duhet të bëj akoma shumë për t’u bërë një futbollist më i mirë, ky është objektivi im çdo ditë. Duhet të jem më cinik, por edhe të përmirësoj bashkëpunimin me shokët e skuadrës.

E di se çfarë duhet të bëj dhe duhet të punoj për këtë. Rishikoj shpesh golat e mia dhe analizoj detajet që mund të më ndihmojnë të shënoj të tjerë.

Kam rishikuar 44 golat e sezonit të kaluar shpesh dhe mendoj se mund të kisha shënuar edhe më shumë se 50. Nuk dua të dukem arrogant, por është e vërtetë.

Mendoj se ky mentalitet është pozitiv sepse do të thotë se kam potencial. Nuk jam i kënaqur, do të kërkoj të punoj për t’u përmirësuar akoma”, u shpreh Haaland.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments