No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR 10 lojtarë pozitivë me Covid, Tottenham kualifikohet pa luajtur

10 lojtarë pozitivë me Covid, Tottenham kualifikohet pa luajtur

Federata Angleze e Futbollit ka vendosur të anulojë ndeshjene Carabao Cup mes Tottennham dhe Leyton Orient.

Arsyeja për këtë vendim është infektimi në masë i skuadrës së kategorisë së katërt të futbollit anglez (të paktën 10 kanë rezultuar pozitivë).

Për këtë arsye, Tottenham-it i është dhënë fitorja në tavolinë dhe skuadra e Mourinho-s do të përballet me Chelsea-n 29 shtatorin e ardhshëm.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Drita fiton bindshëm ndaj Llapit

Kampionia në fuqi Drita ka shënuar fitore me rezultat bindës të dielën në stadiumin “Zahir Pajazit” në Podujevë, ndaj Llapit 4:2.

Recent Comments