No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Superkupa e Evropës i bën bashkë Ademin e Dukën në Budapest

Superkupa e Evropës i bën bashkë Ademin e Dukën në Budapest

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi së bashku me sekretarin e përgjithshëm, Eroll Salihu dhe anëtarin e KE-, Misrsad Çollaku, aktualisht gjenden në Budapest, ku po e ndjekin nga afër ndeshjen e Superkupës së Evropës ndërmjet Bayernit dhe Sevillas, me ftesë të presidentit të UEFA-s, Aleksander Çeferin.
Në stadiumin ‘Puskas Arena’, në pushimin ndërmjet dy pjesëve kreu i FFK-së qëndroi me homologun e tij nga Shqipëria, Armand Duka, që njëherësh është edhe anëtar i KE të UEFA-s.
Krerët e futbollit shqiptar nga të dyja shtetet kanë pozuar për një foto, duke nënvizuar miqësinë e kahmotshme mes dy federatave simotra.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Phi Foden ka shpërthyer. Në përballjen e dyfishtë kundër Borussia Dortmund në çerekfinalet e Champions League ka qenë vendimtar në të dy ndeshjet, për...

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Recent Comments