No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Në Itali japin lajmin e madh, rritet numri i tifozëve në stadiume

Në Itali japin lajmin e madh, rritet numri i tifozëve në stadiume

Një lajm i mirë për të gjithë tifozët e futbollit në Itali. Stadiumet mund të hapen deri në një të tretën e kapacitetit të tyre dhe këtë e ka konfirmuar vetë zëvendës Ministri i Shëndetësisë, Pierpaolo Sileri.

“Dy metra distancë janë të nevojshme mes tifozëve si dhe përdorimi i maskave dhe dezinfektusve. Përqafimet duhen harruar për disa kohë dhe mendoj se stadiumet mund të hapen deri në një të tretën e kapaciteteve të tyre,” deklaron italiani për “Rai Uno”.

“Për shembull, stadiumi ‘Olimpico’ në Romë mund të presë nga 20,000 deri në 25,000 tifozë, nga 80,000 që është kapaciteti i tij. Ky është një hap shumë i madh drejt jetës normale,” mbyll zëvendës Ministri. Kujtojmë që javën e parë të Serie A u lejuan vetëm 1000 tifozë dhe kjo shifër do të lejohet përgjatë gjithë sezonit 2020/21. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri...

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Recent Comments