No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Miami afër finales së madhe

Miami afër finales së madhe

Miami Heat shumë pranë finales së madhe të NBA. Skuadra nga Florida fitoi përballjen e katërt të serisë (3-1) ndaj Boston Celtics me rezultatin 112-109, e udhëhequr nga Tyle Herro, që u shfaq në formën e tij më të mirë.

“Rookie” i Heat, i hedhur në lojë nga stoli, shënoi rekordin e karrierës së tij, duke realizuar plot 37 pikë. Tashmë ai është vetëm pas Magic Johnson në histori për numrin e pikëve të shënuara në moshën 20-vjeçare.

Kontribut të vyer në këtë sukses të Heat dha edhe Jimmie Butler me 24 pikë e 9 “rebound”, ndërsa për Celtics nuk mjaftoi Jayson Tatum me 28 pikë e 9 rikuperime.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments