No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Hitzfeld këshillon Shaqirin të largohet nga Liverpooli

Hitzfeld këshillon Shaqirin të largohet nga Liverpooli

Ish-trajneri i njohur zviceran, Ottmar Hitzfeld e ka këshilluar Shaqirin që të largohet nga ‘Anfield Road’.

Hitzfeld, duke folur për mediet zvicerane, ka thënë se Shaqiri do të ketë të vështirë të gjejë hapësira në këtë formacion të Liverpoolit.

Sipas Hitzfeldit, Shaqiri do ta ketë të vështirë ta bindë trajnerin e Liverpoolit, Jurgen Klopp, për shkak të konkurrencës së fortë që e ka në ekip.

Shaqiri sezonin e kaluar ka pasur vetëm 263 minuta lojë, por edhe është hendikepuar shumë nga lëndimet e shpeshta.

Xherdan Shaqiri te Liverpool është transferuar nga Stoke City.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments