No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR E JASHTËZAKONSHME! Lukaku e fut Kumbullën te “VIP”-at e Serie A

E JASHTËZAKONSHME! Lukaku e fut Kumbullën te “VIP”-at e Serie A

Nuk e kërkonin kot skuadrat kryesore italiane. Nuk u “çmend” Roma, që investoi 30 milionë euro për ta marrë në kryeqytet. Ka vetëm 20 vite mbi supe, me origjinë nga Shkodra, por është bërë zyrtarisht futbollisti më i shtrenjtë shqiptar në histori. Tashmë ka marrë edhe vlerësimet e Romelu Lukakut, si një nga mbrojtësit më të fortë të Serie A, me të cilin është përballur belgu sezonin e kaluar. Marash Kumbulla është renditur krah Koulibaly, Bonucci etj., kur është pyetur se cili mbrojtës ia ka bërë më të vështirë punën në Itali:

4,826 Romelu Lukaku Belgium Photos and Premium High Res Pictures - Getty  Images

“Të gjithë janë të fortë në Itali. Koulibaly është i ashpër, më pëlqen të luaj kundër tij. Më pëlqen kontrasti, forca e kundërshtarit. Kështu është me Klavan, që luan te Cagliari, ose Kumbullën, që ishte te Verona. Nuk mund të lë pa përmendur edhe Bonucci me Romagnoli. Të gjithë lojtarët, kur luajnë ndaj meje, bëjnë një përpjekje të veçantë për të më markuar. Por kjo vlen edhe për mua, sepse dua të fitoj. Sa më i fortë të jetë mbrojtësi, aq më shumë më motivon ai. Mos u habisni, por një mbrojtës i mirë e bën sulmuesin më të mire, sepse e detyron atë të japë gjithçka dhe të kërkojë zgjidhje të reja”.

112 Marash Kumbulla Photos and Premium High Res Pictures - Getty Images

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments