No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Drita nuk arrin t’i rezistojë Legias, eliminohet nga Europa League

Drita nuk arrin t’i rezistojë Legias, eliminohet nga Europa League

Kampionia e Kosovës, FC Drita, e ka mbyllur aventurën e saj në garat evropiane, ngase të enjten në mbrëmje në Varshavë ka pësuar humbje nga skuadra e njohur polake, Legia, me rezultat 2:0, shkruan Futbolli.info. Skuadra e drejtuar nga Ardian Nuhiu nuk arriti t’i rezistojë presionit të polakëve në pjesën e parë. Si cilësia ashtu edhe përvoja ishin në dukshëm në anën e Legias, të cilët arritën që të krijojnë epërsi komode në pjesën e parë me golat e shënuar nga Pawel Wszolek, në minutën e 24-t dhe Tomas Pekhart, në minutën e 43-të. Në këtë pjesëlojë futbollistët e skuadrës tonë nuk kishin aq shumë guxim për të sulmuar, derisa në pjesën e dytë shfaqën lojë dukshëm më të mirë dhe më kreative në sulm, por mungojë finalizimi i aksioneve. Rastin më të mirë e pati Festim Alidema në minutën e 90-të por gjuajtja e tij nuk shkoi në trupin e portierit polak. Kësisoj, në fund Legia kaloi tutje me dy golat e shënuar nga pjesa e parë, derisa Drita duhet të jetë krenare me përfaqësimin e denjë që i bëri futbollit të Kosovës në këtë edicion në garat evropiane, duke regjistruar suksesin më të madh deri më tash për klube tona me arritjen në fazën e tretë të kualifikimeve për Europa League.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments