No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Arlind Ajeti rikthehet në Itali, prezantohet në klubin e ri

Arlind Ajeti rikthehet në Itali, prezantohet në klubin e ri

Arlind Ajeti është larguar nga danezët e Velje BK dhe tani do të aktivizohet në Itali me skuadrën e Reggiana. Qendërmbrojtësi më parë ka luajtur me Torino, Frosinone dhe Crotone në vendin fqinj dhe tani rikthehet në Serie B.

Mbrojtësi ka nënshkruar për dy vite me Reggiana dhe ka thënë fjalët e para pas kësaj lëvizjeje.  “Më mungonte Italia dhe kisha një dëshirë të madhe të kthehesha në këtë vend. Jam i lumtur që vij këtu.

Falënderoj klubin për mundësinë e dhënë, duke nisur me drejtorin Tosi dhe trajnerin Alvini që më donin në skuadër. Objektivi ynë është të japim maksimumin për të shpëtuar dhe për t’u konfirmuar në këtë kategori. Më pas mund të ëndërrojmë për gjëra më të mëdha”, tha Ajeti mes të tjerash.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Ja kush do ta gjykojë derbin e madh, Drita-Prishtina

Derbi i madh i këtij edicioni ndërmjet Dritës dhe Prishtinës, i cili mund ta vendosë fatin e kampionit iu ka besuar Gramos Shalës.

Ceferin: Perez do president kukull, Barçës nuk i vë faj! Ju tregoj si më kërkuan falje

Aleksander Ceferin, presidenti i UEFA-s, është rikthyer të flasë për European Super League dhe numri një i futbollit europian zbulon se disa...

Asisti spektakolar i Di Maria: Më lehtë e bëjë këtë, sesa të godas me këmbën e djathtë (VIDEO)

Anësori i Kombëtares së Argjentinës, Angel Di Maria mbrëmë dhuroi asistin e vitit. Paris Saint-Germain u kualifikua në gjysmëfinale...

Benzema në super formë, barazon rekordin e legjendës Raul

Karim Benzema ishte lojtari më i dalluar në fitoren e Real Madrid me rezultat 3-0 ndaj Cadizit, duke shënuar dy gola.

Recent Comments