No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ardian Limani konfirmon se mungon në ndeshjen e sotme

Ardian Limani konfirmon se mungon në ndeshjen e sotme

Drita sot luan ndeshjen më të rëndësishme në histori të klubit. Gjilanasit luajnë në rrethin e tretë kualifikues për Ligën e Evropës kundër Legias së Varshavës në Poloni.

Ardian Limani ka konfirmuar mungesën në këtë ndeshje pasi që s’ka mundur të rikuperohet me kohë pas lëndimit që pësoi në stërvitjen e fundit në Durrës.

“Fatkeqësisht nuk ia kam dalë të rikuperohem me kohë, kështu që s’do të jem në gjendje të luajë ndaj Legias sonte”, deklaroi Limani në një prononcim të shkurtër nga Varshava për Olle.

Vendin e tij në krahun e djathtë të mbrojtjes pritet ta zë transferimi i verës, Vladica Brdarovski.

Ky i fundit debutoi nën fanellën e gjilanasve të enjten e kaluar në përballjen ndaj Sileksit.

Kujtojmë që Limani është një prej futbollistëve më meritorë për mbërritjen e Dritës në këtë fazë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments