No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Pretendentët për titull ballafaqohen në Suharekë e Podujevë!

Pretendentët për titull ballafaqohen në Suharekë e Podujevë!

Suhareka dhe Podujeva sjellin sot dy super-sfida, me të cilat mbyllet xhiroja e dytë e elitës së futbollit kosovar.

Pas fitores në udhëtim ndaj Besës 4:1, Ballkani luan ndeshjen e parë në shtëpi të këtij edicioni, ku pret ekipin e Feronikelit, përcjellë Gazeta Olle.

Fillimi i furishëm i kampionatit nga skuadra e Drenasit, që deklasoi Gjilanin të dielën, e bën këtë ndeshje mjaft të paparashikueshme.

Gjyqtar kryesor në këtë ballafaqim do të jetë Selim Isufi me asistentë Fatlum Berishën e Bujar Selimajn, ndërsa gjyqtar i katërt Vigan Ibërdemaj.

Sfida tjetër e ditës luhet në “Zahir Pajaziti”, ku Llapi zhvillon ndeshjen e parë të këtij kampionati.

Ekipi i Tahir Batatinës është nikoqir i Gjilanit, skuadër që udhëton për fitore pas humbjes së thellë në ndeshjen e parë në Drenas.

Gjyqtar kryesor i këtij takimi do të jetë Burim Jahmurataj, i cili do të ndihmohet nga Lumturije Muhadri, Safet Berisha dhe Isak Cerroviku.

Të dy ndeshjet fillojnë prej orës 16:00 dhe transmetohen në Art Motion.

SOT

16:00 Ballkani – Feronikeli
Gjyqtarë: Selim Isufi, Fatlum Berishën e Bujar Selimajn, Vigan Ibërdemaj.

16:00 Llapi – Gjilani
Gjyqtarë: Burim Jahmurataj, Lumturije Muhadri, Safet Berisha, Isak Cerroviku.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments