No menu items!
Ballina KRYESORE Ballkani fiton me finish dramatik me ‘het-trick’ të ri të Dakut, Gjilani...

Ballkani fiton me finish dramatik me ‘het-trick’ të ri të Dakut, Gjilani festoi në “Zahir Pajaziti”

Ballkani ka shënuar fitore në duel me Feronikelin në një ndeshje tejet interesante dhe të luftuar deri në sekondat e fundit. Skuadra e Ismet Munishit iu gëzua tri pikëve të reja me rezultat 3:2, me një tjetër “Hat-trick” nga sulmuesi i spikatur, Mirlind Daku. Megjithatë, edhe pse portokallezinjtë pas më shumë se 1 ore lojë kishin epërsi 3:0, me golat e shënuar në minutat 5’, 24’ e 64’, në fund deri te arkëtimi i tri pikëve të reja erdhën me mjaft vështirësi. Në fakt, skuadra e Afrim Tovërlanit në minutat e fundit shfaqi lojë shumë të mirë dhe arriti që ta bëjë binishin dramatik me golat e brazilianit Marclei në minutat 84 e 88, teksa paraprakisht Dabiqaj nuk realizoi nga penalltia. Në ndeshjen tjetër, Gjilani shënoi fitore tejet të rëndësishme në stadiumin “Zahir Pajaziti”, duke e mposhtur Llapin, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në këtë duel e realizoi Darko Nikac pas asistimit të Prognit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments