No menu items!
Ballina KRYESORE Sot dy ndeshje në Superligë, Arbëria sfidon Prishtinën

Sot dy ndeshje në Superligë, Arbëria sfidon Prishtinën

Superliga e Kosovës vazhdon me orar të ngjeshur, pasi sot do të zhvillohen dy ndeshjet e para të javës së dytë. Skuadra debutuese në elitë, Arbëria, do ta sfidojë Prishtinën, ndeshje e cila do të luhet në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq. Arbëria e nisi suksesshëm aventurën e saj në Superligë, pasi të premten shënoi fitore të madhe në udhëtim ndaj Trepçës ’89. Megjithatë, sot skuadra e drejtuar nga Arbnor Morina do të ketë punë të vështirë, ngase përballet me skuadrën e drejtuar nga Zekirija Ramadani, që në ndeshjen e parë realizoi fitore bindëse kundër Drenicës. Gjyqtar kryesor në këtë ndeshje do të jetë Dardan Caka me asistentët Fatmir Abrashi, Visar Kelemendi dhe Erdall Zasella. Ndeshje tjetër interesante pritet të zhvillohet në Skenderaj, ku Drenica do t’i bëjë konak skuadrës pejane, Besa. Të dyja skuadrat kërkojnë rezultat pozitiv për t’u këndellur nga humbjet e thella që pësuan në ndeshjet hapëse të këtij edicioni. Në këtë ndeshje gjyqtar kryesor është Shpëtim Murtezi me asistentët Gzim Mehmeti, Bashkim Hyseni dhe Alban Shala. Të dy ndeshja fillojnë në orën 16:00 dhe transmetohen në ArtSport në platformën ArtMotion.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments