No menu items!
Ballina KRYESORE Drenica shijon fitoren e parë, e mposht Besën

Drenica shijon fitoren e parë, e mposht Besën

Skuadra e Drenicës e ka realizuar fitoren e parë në edicionin e ri të Superligës, teksa e ka mposhtur në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj skuadrën e Besës, me rezultat 2:1. Për pejanët kjo është humbja e dytë radhazi dhe pa dyshim se do të jetë skuadra që do të luftojë për mbijetesë në këtë kampionat. Ndeshja nisi mirë për mysafirët, të cilët kaluan në epërsi në minutën e 34-t, me golin e shënuar nga Matheus De Paula, i cili shfrytëzoi një gabim të mbrojtjes vendase. Megjithatë, kuqezinjtë e Skenderajt reaguan shpejt dhe në minutën e 44-t barazuan shifrat me golin e Hysen Tahirit nga penalltia, derisa golin e fitores e realizoi Qemail Elshani në minutën e 60-të.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Recent Comments