No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dani Alves projekton kthimin në Europë, e duan në Premier League

Dani Alves projekton kthimin në Europë, e duan në Premier League

Pas vetëm një viti në Brazil, për Dani Alvesin ka ardhur koha të luajë sërish në futbollin europian. 37-vjeçari ka disa arsye për t’u larguar nga Sao Paolo, ekip me të cilin ka kontratë deri në dhjetorin e vitit 2022, pasi po kritikohet nga tifozët për jetën jashtë fushave, por edhe për mungesë të rivalitetit me ekipet më të forta.

Mbrojtësi ka udhëzuar menaxherët e tij për të negociuar rikthimin në Europë dhe synimi i tij është Premier League, ku nuk mungojnë ofertat nga ekipe të rëndësishme si Arsenali, Wolves apo Evertoni.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments