No menu items!
Ballina KRYESORE Arbëria nuk i gjunjëzohet as Prishtinës

Arbëria nuk i gjunjëzohet as Prishtinës

Arbëria vazhdon të befasojë në aventurën e saj të parë në elitë. Pas fitores në Mitrovicë ndaj Trepçës’89, skuadra nga fshati Dobrajë e Lipjanit ka arritur t’i marrë një pikë Prishtinës, duke barazuar 1:1 në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq. Arbëria kaloi në epërsi në minutën e 10-të me një supergol të shënuar nga Dior Zabërgja. Megjithatë, pas këtij goli bardhekaltrit bën trysni të vazhdueshme dhe arritën të barazojnë shifrat me golin e Otto John, në minutën e 35-të. Kësisoj, Arbëria dhe Prishtina pas javës së dytë kanë nga 4 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments