No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Alvaro Morata sot zyrtarizohet te Juventusi, ja detaji i ri i marrëveshjes

Alvaro Morata sot zyrtarizohet te Juventusi, ja detaji i ri i marrëveshjes

Alvaro Morata ka zbarkuar në Torino. Juventusi ka mbyllur marrëveshjen me Atletico Madrid, duke paguar 10 milion euro për huazimin e spanjollit, ndërkohë që verën e ardhshme do të paguajë 45 milion euro për ta blerë përfundimisht.

Në mesnatë Morata ka mbërritur në “Caselle Airport” dhe pritet që sot të kryejë vizitat mjekësore dhe më pas të nënshkruajë e të zyrtarizohet për të dytën herë si lojtar i Juventusit. Bardhezinjtë po tentonin të merrnin Edin Dzeko, por tratativat ngecën.https://platform.twitter.com/embed/index.html?dnt=true&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1308174175509585921&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fabcnews.al%2Fvideo-alvaro-morata-ne-torino-zbulohet-detaji-i-ri-i-marreveshjes%2F&theme=light&widgetsVersion=219d021%3A1598982042171&width=550px

Drejtuesit e klubit nga Torino nxituan të merrnin spanjollin Morata, me Atletico Madrido që pritet të zyrtarizojë afrimin e Luis Suarez. “Sky Sport” në Itali ndërkohë zbulon edhe një detaj tjetër të marrëveshjes mes klubeve.

Juventusi mund ta zgjatë huazimin e Morata edhe për një vit tjetër, duke paguar 10 milion euro dhe më pas ta blejë atë pas dy vitesh për shumën e 35 milion eurove. Gjithçka do të vendoset në bazë të paraqitjes së sulmuesit në Serie A këtë sezon.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Recent Comments