No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prishtina me standarde të dyfishta; Dallkut i kërkoi garanci për titull, por...

Prishtina me standarde të dyfishta; Dallkut i kërkoi garanci për titull, por jo edhe Ramadanit!

Trajneri i Prishtinës, Zekrija Ramadani, ka qenë i ftuar në emisionin Sport Show në Klan Kosova.

Ai ka komentuar disa nga ndeshjet e Superligës së Kosovës, të zhvilluara gjatë kësaj fundjave.https://www.facebook.com/v8.0/plugins/post.php?app_id=&channel=https%3A%2F%2Fstaticxx.facebook.com%2Fx%2Fconnect%2Fxd_arbiter%2F%3Fversion%3D46%23cb%3Df1a8725509d41d4%26domain%3Dgazetaolle.com%26origin%3Dhttps%253A%252F%252Fgazetaolle.com%252Fff6c962642ce4%26relation%3Dparent.parent&container_width=382&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F1319686471375402%2Fposts%2F3627879590556067%2F&locale=de_DE&sdk=joey

Prishtina në ndeshjen e parë dhuroi spektakël duke fituar me rezultat 3:0 në “Fadil Vokrri” ndaj Drenicës.

“Falë Zotit kemi shumë futbollistë intelegjentë në ekip pasi janë në nivel të lartë të profesionalizmit dhe janë të përkushtuar edhe në stërvitje. Nga të gjitha skuadrat që kam pasur ndeshja e parë ishte e vështirë, por kjo ishte më e lehta”, tha Ramadani.

“Ne do të japim maksimumin deri në fund, pasi titulli do përkushtim dhe gjithë këto nëse i bashkojmë vjen deri te shpërblimi. Një skuadër si Prishtina që prej kontaktit të parë më kanë thënë se na intereson titulli dhe kam qenë i gatshëm për këtë, por nuk premtoj titullin. Nuk e di se a do të jetojë nesër”, tha tutje trajneri nga Shkupi.

“Prishtina duhet të ketë fytyrë ofanzive dhe çdoherë do të mundohemi të luajmë larg portës tonë, pasi ashtu kemi edhe futbollistët. Unë nuk dua të varem vetëm nga John, por dua që edhe futbollistët tjerë të shënojnë dhe mos të varemi vetëm nga një shënues, pasi do ta kemi punën mjaft keq”, potencoi ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments