No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR James Rodriguez, njerku zbulon të vërtetën: Shpresoj të ndodhë një ditë

James Rodriguez, njerku zbulon të vërtetën: Shpresoj të ndodhë një ditë

Vijnë gëzimet e para për James Rodriguez tek Everton.

Kolumbiani, i transferuar në këtë merkato tek anglezët nga Real Madrid, ka reliazuar golin e tij të parë me Toffees.

Megjithatë, sipas njerkut të futbollistit, Juan Carlos Rsetrepo, Rodriguez-it do t’i kishte përlqyer të transferohej tek Atletico Madrid.

“James do të kishte dashur të nënshkruante për Atletico Masdrid. Është një krenari që një klub si Atletico është interesuar për të”, ka thënë njerku i kolumbianit.

“Ai do të ishte ndier si në shtëpi. Shpresoj që të krijohet një mundësi tjetër që ky transferim të realizohet”.

Restrepo ka shpjeguar se kontaktet me Colchoneros kanë ndodhur në të kaluarën dhe ka shtuar:

“James ndihet i qetë dhe tani është i lumtur tek Everton. Nëse shikojmë minutat që ka luajtur me Zidane, kuptohet se trajneri nuk e ka dashur kurrë James-in dhe cilësitë e tij”.

“Kam parë se çfarë ka bërë James në ndeshjet e para të Premier League dhe nëse do t’i kishte bërë Messi…”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments