No menu items!
Ballina KRYESORE Hashani: Besa e ka prish Superligën, s'ka cilësi!

Hashani: Besa e ka prish Superligën, s’ka cilësi!

Trajneri dhe analisti, Erdin Hashani, ka komentuar javën e parë të Superligës.

Ai ka deklaruar se Besa e Pejës do ta prish Superligën, për shkak se nuk ka cilësi të njëjta me skuadrat tjera.

“E mira e krejt kësaj është që filloi kampionati, në Superligë nuk ka kundërshtarë për t’u nënçmuar e as Arbëria që ka sjell lojtarë të shumtë. Besa mendoj se e ka prish Superligën dhe nuk ka cilësi me skuadrat tjera. Drenica, Trepça ’89 dhe Arbëria, kanë dallim me gjashtë skuadrat tjera, të cilat do ta bëjnë një garë interesante për kreun e tabelës”, tha ndër të tjera Hashani në Sportin Total në KTV.

Ai komentoi edhe tre golëshin e Bedri Grecës së Feronikelit të shënuar ndaj ish-skuadrës së tij Gjilanit. “E patëm diskutuar që kur u nda me Gjilanin pati thënë se nuk ka atmosferë tek klubi i Gjilanit. T’ia shënosh Gjilanit tri gola, nuk është pak, dhe kjo tregon se ata kanë gabuar që e kanë lëshuar”, shtoi Hashani.

Feronikeli mundi Gjilanin 4:0 në derbin e javës së parë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments