No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Gafa e Kepa-s: Është blerja më e keqe në historinë e Premier...

Gafa e Kepa-s: Është blerja më e keqe në historinë e Premier League

Nuk ka paqe në shtëpinë e Chelsea-s për paraqitjet e Kepa-s, përsëri protagonist për keq me një gafë që ka vendosur ndeshjen kundër Liverpool-it, e humbur 2-0 nga Blutë.

Portieri ka gabuar një pasim, duke ia dorëzuar topin Mane-së që ka shënuar pa asnjë problem. Ish-futbollisti anglez Chris Sutton, ish edhe i londinezëve, nuk është kursyer ndaj spanjollit.

“Mund të shpenzosh një thes me para për të përforcuar sulmin tënd, por çfarë ka kuptimi ka ta bësh për një portier që nuk pret”, ka thënë Sutton.

“Kepa i ka kushtuar Chelsea-t 78 milionë euro në 2018-ën, por nuk ka qenë kurrë në gjendje të bëhej portieri që të gjithë prisnin. Është konfirmuar blerja më e keqe e Chelsea-t në Premier League”.

“Futbolli të jep gjithmonë mundësin ta nisësh nga e para, por Lampard duhet të provojë të fitojë një trofe që në këtë sezon dhe kështu nuk është e mundur”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments