No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR 34 vite më parë, kur Baggio debutonte në Serie A. Shijoni perlat...

34 vite më parë, kur Baggio debutonte në Serie A. Shijoni perlat e tij të paharrueshme (video)

Ishte 21 shtatori 1986. 34 vite më parë, Roberto Baggio, një nga futbollistët më të mirë italianë të të gjitha kohërave, bëri debutimin e tij në Serie A me fanellën vjollcë, në ndeshjen Fiorentina-Sampdoria. Një karrierë e jashtëzakonshme ajo e kampionit nga Caldogno, i cili gjithashtu ka veshur fanellat e Vicenza, Juventus, Milan, Bologna, Inter dhe Brescia. 205 gola në total ka shënuar “bishtaleci” në Serie A. Është e pamundur të përmblidhet karriera e tij në një video të shkurtër. Në këtë “përvjetor”, është “Gazzetta dello Sport” që na mundëson të shijojmë disa nga perlat e tij…

Roberto Baggio, la carriera e le figurine | Sky Sport

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments