No menu items!
Ballina KRYESORE “Show” i Bedri Grecës, Feronikeli ‘shkel’ Gjilanin

“Show” i Bedri Grecës, Feronikeli ‘shkel’ Gjilanin

Feronikeli e ka nisur në mënyrë të rrufeshme edicionin e ri në Superligë. Skuadra e drejtuar nga Afrim Tovërlani, të dielën, në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas e ka mposhtur skuadrën nënkampione të edicionit të kaluar, Gjilanin, me rezultat 4:0. Në këtë takim spitali përforcimi i ardhur nga Laçi, Bedri Greca, i cili realizoi ‘hat-trick”, duke e dërguar topin në rrjetën e Enea Koliqit në minutat 14’, 42’ dhe 54’, derisa rezultatin përfundimtar e vulosi Cesar Santos, në minutën e 90-të.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments