No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Napoli i beson Hysajt, Parma zbulon një talent shqiptar

Napoli i beson Hysajt, Parma zbulon një talent shqiptar

Serie A do të nisë ditën e sotme me ndeshjen shumë interesante ndërmjet Parmës dhe Napolit që do të luhet në orën 12:30. Trajneri Gennaro Gattuso ka hedhur formacionin e tij më të mirë dhe si titullar e nis Elseid Hysaj.

Mbrojtësi shqiptar do të luajë në krahun e majtë të mbrojtjes, ndërsa Mario Rui do ta nisë nga stoli. Koulibaly luan nga minuta e parë duke hedhur poshtë zërat për një largim të mundshëm. Mertens dhe Insigne luajnë nga minuta e parë, ndërsa Amir Rrahmani e nis nga stoli.

Parma çudit me zgjedhjet e saj të ekipit. Mbrojtësi shqiptar Kastriot Dermaku do ta nisë nga stoli si zakonisht, por klubi italian na servir një talent shqiptar. Mesfushori Redi Kasa është grumbulluar në ekipin e parë. Ai është vetëm 19 vjeç dhe është rritur në akademinë e Parmës. Kasa është një emër i panjohur në Shqipëri, ndërsa duket se do të kemi një tjetër emër të rëndësishëm në të ardhmen.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Recent Comments