No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventus-Sampdoria: formacionet zyrtare! Befason menjëherë Andrea Pirlo në debutim!

Juventus-Sampdoria: formacionet zyrtare! Befason menjëherë Andrea Pirlo në debutim!

Andrea Pirlo mahnit menjëherë: nga minuta 1′, sonte në debutimin e tij zyrtar te stoli i Juventusit (ndaj Sampdoria) luan i riu Frabotta në të majtë. Në mes është amerikani McKennie dhe jo Arthur, por edhe Ramsey dhe jo Bentancur. Nga ana tjetër, pa Quagliarella, Bonazzoli luan sulmuesin e vetëm te Sampdoria: brenda Leris në vend të ekspertit sulmues.

Juventus (3-5-2): Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini; Cuadrado, Rabiot, McKennie, Ramsey, Frabotta; Kulusevski, Ronaldo.
Sampdoria (4-5-1): Audero; Bereszynski, Tonelli, Colley, Augello; Depaoli, Thorsby, Ekdal, Jankto, Leris; Bonazzoli.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri...

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Recent Comments