No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ajax “luan mendsh” kundërshtarin: 8 pasime dhe gol!

Ajax “luan mendsh” kundërshtarin: 8 pasime dhe gol!

Stili i lojës së Ajax tashmë dihet prej vitesh por ajo që befason është që skuadra e Amsterdamit, edhe pse largohen futbollistë me peshë, nuk ndryshon asgjë në modulin dhe sidomos manovrat sulmuese.

Prova është në këtë gol të shënuar sot ndaj RKC, në kampionat, ku me 8 pasime të sakta kanë mundur të futesh në zonën e kundërshtarit që është bërë me dhimbje koke dhe është kapur i papërgatitur…

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments