No menu items!
Ballina KRYESORE Nismë e rrufeshme e Ballkanit dhe Prishtinës

Nismë e rrufeshme e Ballkanit dhe Prishtinës

Ballkani dhe Prishtina e kanë nisur furishëm edicionin 2020/21 në kampionatin elitar të futbollit kosovar, derisa kanë shënuar fitore bindës në ndeshjet hapëse të këtij sezoni. Skuadra e udhëhequr nga Ismet Munishi, Ballkani, ka shënuar fitore të thellë në udhëtim kundër Besës së Pejës, me rezultat 4:1. Mirlind Daku shkëlqeu në këtë sfidë me tre gola të realizuar, ndërkohë që u ndihmua nga Ermal Krasniqi që hapi serinë e golave në fillim të ndeshjes. Goin e vetëm për pejanët e realizuar Gentrit Salihu.
Në anën tjetër ‘bardhekaltrit’ nga kryeqyteti triumfuan bindshëm ndaj Drenicës në “Fadil Vokrri” (3-0). Leutrim Bekteshi, Endrit Krasniqi dhe Otto John realizuan për debutimin e ëmbël të Zekirija Ramadanit në bankinën e Prishtinës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments