No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Gjithçka shkon ters për Dardanët para ndeshjes me Maqedoninë e...

Gjithçka shkon ters për Dardanët para ndeshjes me Maqedoninë e Veriut!

Skuadra e Zurichut e ka nisur në mënyrë jo të mirë sezonin e ri në Superligën e Zvicrës.

Ata u mposhtën me rezultat 2:1 nga kampioni aktual, Young Boys.

Në këtë ndeshje u paraqitën edhe tre futbollistë kosovar: Benjamin Kololli, Toni Domgjoni dhe Hekuran Kryeziu.

Ky i fundit u ndëshkua me karton të kuq, pas një ndërhyrje që bëri në minutën e 56-të.

Mesfushori kosovar e nisi në mënyrën më të keqe të mundshme këtë sezon dhe do të jetë i detyruar të pauzojë pikërisht në kohën kur duhej më shumë se kurrë të luante dhe të kthehej në formën e duhur, pasi më 8 tetor Kosova do të luajë kundër Maqedonisë së Veriut në gjysmëfinale të play-offit për kualifikim në Evropian. Ndërkohë, Benjamin Kololli e nisi në mënyrë të mirë duke shënuar gol, por më pas pësoi lëndim, serioziteti i të cilit ende nuk dihet.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Ja kush do ta gjykojë derbin e madh, Drita-Prishtina

Derbi i madh i këtij edicioni ndërmjet Dritës dhe Prishtinës, i cili mund ta vendosë fatin e kampionit iu ka besuar Gramos Shalës.

Ceferin: Perez do president kukull, Barçës nuk i vë faj! Ju tregoj si më kërkuan falje

Aleksander Ceferin, presidenti i UEFA-s, është rikthyer të flasë për European Super League dhe numri një i futbollit europian zbulon se disa...

Asisti spektakolar i Di Maria: Më lehtë e bëjë këtë, sesa të godas me këmbën e djathtë (VIDEO)

Anësori i Kombëtares së Argjentinës, Angel Di Maria mbrëmë dhuroi asistin e vitit. Paris Saint-Germain u kualifikua në gjysmëfinale...

Benzema në super formë, barazon rekordin e legjendës Raul

Karim Benzema ishte lojtari më i dalluar në fitoren e Real Madrid me rezultat 3-0 ndaj Cadizit, duke shënuar dy gola.

Recent Comments