No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Verona, dedikim emocionues për Kumbullën: Erdhe fëmijë dhe ike burrë, gjithmonë pjesë...

Verona, dedikim emocionues për Kumbullën: Erdhe fëmijë dhe ike burrë, gjithmonë pjesë e familjes sonë

Marash Kumbulla është prezantuar te Roma dhe ka gjasa të debutojë me skuadrën e re kundër së shkuarës së vet të afërt, Hellas Verona, në startin e Serie A. Një lëvizje e madhe e 20-vjeçarit shkodran, që bëhet edhe transferimi më i shtrenjtë shqiptar në historinë e futbollit. Emocionuese ka qenë edhe përshëndetja që i ka bërë klubi i deridjeshëm, ku shkoi 8 vjeç, fëmijë i panjohur i një muratori shqiptar, që kishte shkuar në Itali me gomone, duke rrezikuar jetën, dhe u largua dje si “mister 30 milionëshi”.

“Nga fëmijë, në burrë. Nga një lojtar me pritshmëri, në kampion. Fat të mbarë Marash! Do të jesh gjithmonë pjesë e familjes sonë”, – shkroi klubi i Verona në faqen e vet zyrtare.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Joshua: Fury do të mbetet duarthatë, titujt do të jenë të mitë

Boksieri britanik Anthony Joshua u shpreh se patrioti i tij Tyson Fury nuk do të heqë në asnjë mënyrë dorë nga sfida e madhe...

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Recent Comments