No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Filloi Kongresi i 70-të i FIFA-s, që po mbahet online

Filloi Kongresi i 70-të i FIFA-s, që po mbahet online

Ka filluar Kongresi i 70-të i FIFA-s që për herë të parë në histori po mbahet në distancë nëpërmjet platformës online. Pjesëmarrës në këtë Kongres nga Federata e Futbollit e Kosovës kanë qenë presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu. Punimet e këtij kongresi ishin paraparë të mbahen në Addis Ababa të Etiopisë në qershor, por u shty për shkak të pandemisë së koronavirusit. Në fillim të kongresit pjesëmarrësit i ka përshëndetur presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, derisa më pas kanë filluar diskutimet sipas rendit të ditës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri...

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Recent Comments