No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dzeko drejt Juventusit! Operacion fitimprurës për Roma. Të gjitha detajet

Dzeko drejt Juventusit! Operacion fitimprurës për Roma. Të gjitha detajet

Arek Milik i ka thënë “po” transferimit te Roma dhe tani çlirohet edhe efekti “domino” me Edin Dzeko te Juventusi! Në orët e ardhshme – sipas Corriere dello Sport – boshnjaku do të jetë në Torino për të kryer vizitat në J-Medical.

Me Romën, marrëveshja u gjet në bazë të 15 milion eurove, ndërsa lojtari do të nënshkruajë një kontratë dy-vjeçare prej 7.5 milion në sezon.

Lëvizja e Edin Dzeko te Juventus – shpjegon Il Messaggero – do të lejojë arkat e Romës të marrin frymë. Jo vetëm për hyrjen e 15-16 milion eurove, por edhe për çështjen e fitimeve kapitale, një aspekt që duhet të mbahet gjithmonë në mend kur bëhet fjalë për Fair Play Financiar.

Në veçanti – shpjegon gazeta – largimi i boshnjakut do t’i japë Romës një fitim kapital prej 13.517 milion eurosh, duke pasur parasysh se kostoja e investimit të lojtarit tani është 2.483 milion, pasi është amortizuar ndër vite.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments