No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Presidenti i Interit: Messi nuk ka qenë kurrë objektivi ynë

Presidenti i Interit: Messi nuk ka qenë kurrë objektivi ynë

Në fund të një “telenovela botërore”, Lionel Messi mbeti te Barcelona, ​​të paktën deri në skadimin e kontratës aktuale, më 30 qershor 2021. Numri një i Interit, Steven Zhang, pranoi se argjentinasi nuk ka qenë kurrë një objektiv real i tyre në merkato:

“Jo, një investim i tillë nuk mund të jetë pjesë e projektit tonë. Të paktën jo në këtë moment. Inovacioni, planifikimi, rritja e vazhdueshme, stabiliteti ekonomik janë gurët e themelit tonë. Duke ndjekur këtë rrugë, e cila përfshin planifikim afatgjatë, ne do të arrijmë rezultatet dhe qëllimet e planifikuara. Ne do ta rikthejmë Interin aty ku e ka vendin, qoftë në nivelet kombëtare, edhe ato ndërkombëtare”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments